Monitor kvality ovzdušia BQ 30

Kód: 1071
Novinka
Neohodnotené
Značka: TROTEC
€359 €299,17 bez DPH
Skladom (1 ks)
V každodennom živote sme obklopení nespočetným počtom potenciálnych zdrojov jemného prachu. Bez ohľadu na to, či žijete alebo pracujete na rušnej ulici alebo v blízkosti priemyselnej oblasti - dá sa predpokladať, že znečistenie jemným prachom vo vzduchu, ktorý dýchate, je zvýšené. V miestnostiach a budovách, kde je veľa ľudí, tiež obsah CO₂ často stúpa nad priemer. Aby sme rozpoznali kedy je dýchaný vzduch pre nás ešte bezpečný alebo už nie slúži monitor kvality ovzdušia BQ 30

Detailné informácie

1
INDIVIDUÁLNA CENOVÁ PONUKA
2
ODBORNÉ PORADENSTVO
4
ZASTÚPENIE VÝROBCOV

Podrobný popis

BQ 30 je monitor kvality ovzdušia na kontrolu tuhých častíc a znečistenia CO₂

Diskusia o znečistení jemným prachom vo vzduchu a jeho zdravotných účinkoch sa v dnešnej dobe stala nevyhnutnou. Čo však robí častice také nebezpečné? Pri meraní sa zásadne rozlišuje medzi dvoma časticovými frakciami PM10 a PM2,5.

PM10 obsahuje všetky častice s maximálnym priemerom 10 µm a PM2,5 obsahuje všetky častice s priemerom menším ako 2,5 µm. Tieto častice nie je možné vidieť voľným okom. Sú také malé, že najmä častice veľkosti PM2,5 môžu preniknúť do alveol. Aj menšie častice s veľkosťou menšou ako 1 µm sú schopné preniknúť do krvných ciev.

V každodennom živote sme obklopení nespočetným počtom potenciálnych zdrojov jemného prachu. Bez ohľadu na to, či žijete alebo pracujete na rušnej ulici alebo v blízkosti priemyselnej oblasti - dá sa predpokladať, že znečistenie jemným prachom vo vzduchu, ktorý dýchate, je zvýšené. V miestnostiach a budovách, kde je veľa ľudí, tiež obsah CO₂ často stúpa nad priemer.

Ale tiež známe veci, ako je varenie, vysávanie, tabakový a sviečkový dym alebo emisie zo zdrojov vykurovania, ako sú kachle alebo krby, môžu mať priamy negatívny vplyv na životné prostredie a tým aj na pohodu. Pretože zvýšená koncentrácia jemného prachu a obsah CO2 vo vzduchu môžu mať nielen vplyv na všeobecné blaho, ale môžu byť zodpovedné aj za poruchy koncentrácie a spánku, ako aj za rôzne alergické reakcie. Z dlhodobého hľadiska tuhé častice zvyšujú riziko kardiovaskulárnych a respiračných chorôb a dokonca aj rakoviny pľúc.

S praktickým časticovým prístrojom BQ30 môžete vždy sledovať hodnoty jemného prachu, CO₂, teploty a vlhkosti vzduchu. Ako semafor CO2 môžete v prípade potreby zlepšiť klímu v miestnosti prívodom čerstvého vzduchu alebo efektívnym použitím čističov vzduchu, zvlhčovačov vzduchu alebo odvlhčovačov vzduchu.

Sledujte koncentráciu domáceho a jemného prachu, sadzí a peľu

Užívateľsky prívetivý mobilný monitor kvality vzduchu detekuje a kvantifikuje hmotnostné koncentrácie jemných prachových častíc každého druhu. Meracie zariadenie využíva laserovú technológiu na ľahké zaznamenanie najmenšieho znečistenia ovzdušia veľkostí PM2,5 a PM10 v mikrogramoch na meter kubický.

BQ30 tiež umožňuje efektívne dlhodobé riadenie zaťaženia časticami prostredníctvom nastaviteľných pravidelných časových intervalov. Je možné uložiť až 5 000 dátových záznamov, do ktorých sa zaznamenajú koncentrácie PM aj dátum akvizície. Táto rozmanitosť údajov je voliteľne zreteľne zobrazená v grafických krivkách na veľkom 3-palcovom farebnom displeji.

Pokiaľ ide o hmotnostné koncentrácie veľkosti častíc PM2,5, je možné pomocou BQ30 definovať vopred definované hraničné hodnoty, ktorých prekročenie je signalizované akustickým alarmom. Okrem toho šesťstupňové farebné indikátory s príslušnými úrovňami alarmu pomáhajú rýchlo posúdiť, či sa majú koncentrácie častíc hodnotiť ako dobré až veľmi kritické.

Všestranné meracie zariadenie na monitorovanie vnútornej klímy

Šikovný všestranný merací prístroj zaznamenáva svojimi sondami aj ďalšie zdraviu prospešné klimatické parametre miestnosti: napríklad znečistenie CO₂ v ppm, teplotu vzduchu od -20 do 70 ° C a vlhkosť od 0 do 100% r. F. Namerané hodnoty pre PM10 a CO₂ sa zobrazujú na automaticky sa meniacom displeji na displeji. Užívateľsky prívetivé zobrazenie týchto dvoch parametrov vo vzťahu k dobrej až zlej kvalite ovzdušia dopĺňa ďalší trojúrovňový farebný indikátor.

Vďaka svojim presným výsledkom merania, bezdrôtovej a dlhotrvajúcej prevádzke na batériu, nízkej hmotnosti a kompaktných rozmerov je monitor kvality vzduchu BQ30 dokonalým spoločníkom všade tam, kde má byť poskytnutý dôkaz o možnom ohrození zdravia jemným prachom a znečistením CO₂.

Výhody pre prax:

 • Dlhodobý monitor kvality vzduchu na súčasnú detekciu hmotnostnej koncentrácie častíc vo vzduchu
 • Meranie jemného prachu s max. Priemer PM2,5 a PM10
 • Zobrazenie zaťaženia CO2, aktuálnej teploty v miestnosti a vlhkosti miestnosti, porovnateľné so semaforom CO2
 • Ukladací priestor až pre 5 000 dátových záznamov
 • Zobrazenie stĺpcového grafu
 • Prídavný farebný indikátorový displej s automatickým akustickým alarmom pre rýchlu detekciu kritických koncentrácií častíc
 • Automatické vypnutie
 • Trojpalcový farebný displej pre súčasné zobrazenie všetkých meraných parametrov
 • Batéria a napájanie zo siete je možné
 • Nastaviteľný jas obrazovky
 • Automaticky sa meniace zobrazenie všetkých nameraných klimatických parametrov
 • Zobrazenie dátumu a času
 • Výber jazyka
 • Indikátor stavu batérie

Technické detaily:

Zistiteľné veľkosti častíc: 2,5, 10 μm
Rozsah merania hmotnostnej koncentrácie (PM 2,5): 0 ~ 2 000 μg / m³
Rozsah merania hmotnostnej koncentrácie (PM 10): 0 ~ 2 000 μg / m³
Teplota meracieho rozsahu: -20 - 70 ° C / -4 - 158 ° F
Rozsah merania rel. Vlhkosť: 0 - 100% relatívna vlhkosť
Typ batérie: 7,2 V Li-ion
Rozmery: 211 x 141 x 86 mm
Hmotnosť: 233 g

Dodatočné parametre

Kategória: TZB z ponuky 4E progres
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: