Efektívne sušenie po povodňových škodách: Takto ho môžu vysušiť aj laici

Po povodni je kľúčové okamžite konať, aby sa minimalizovali škody a predišlo sa dlhodobým problémom. So správnym vybavením a štruktúrovaným prístupom môžete sušenie vykonávať efektívne a efektívne. Ponúkame riešenia, ktoré môžu použiť aj laici na dosiahnutie profesionálnych výsledkov pri sušení poškodenia vodou. Čítajte ďalej a zistite, ako môžete rýchlo a jednoducho riešiť škody spôsobené povodňami pomocou odvlhčovačov, ohrievačov a ventilátorov.

Efektívne sušenie v štyroch jednoduchých krokoch na dosiahnutie optimálnych výsledkov a výrazné skrátenie času sušenia:

Optimálne umiestnenie odvlhčovača : Pre efektívne sušenie umiestnite odvlhčovač do stredu každej miestnosti. Ak nie je k dispozícii dostatok sušičiek, použite ventilátory na udržanie pohybu vzduchu a podporu výmeny vzduchu medzi miestnosťami. Umiestnite ventilátory diagonálne tak, aby fúkali smerom k otvoreným dverám

https://www.teplomet.sk/tzb-z-ponuky-4e-progres/adsorpcny-odvlhcovac-ttk-100-s/

Nastavenie izbovej teploty : Teploty medzi 15 °C a 25 °C sú optimálne pre rýchly proces sušenia. Napriek letným teplotám je v noci chladnejšie, čo môže výrazne oddialiť dobu schnutia. V tomto prípade by ste mali prikurovať dodatočne – ideálne pomocou elektrických ohrievačov. V pivničných priestoroch od 60 do 70 m² zvyčajne postačujú zariadenia s výkonom okolo 3 kW.

https://www.teplomet.sk/kratkovlnne-linearne-infraziarice/teplomet-ir-2050-s-do/


Zlepšite ventiláciu vzduchu : Použite ventilátory na optimalizáciu cirkulácie vzduchu. To umožňuje, aby sa vlhkosť rýchlejšie dostala z povrchov do vzduchu v miestnosti, čo urýchľuje proces sušenia.

https://www.teplomet.sk/teplovzdusne-ventilatory/mobilny-priemyselny-ohrievac-tds-100/


Rýchlejšie vysychanie povrchov stien s infračervenými vykurovacími panelmi : Pri vysúšaní alebo renovácii budov spôsobuje infračervený ohrev vhodných materiálov na stavbu stien v dôsledku teplotného spádu kapilárny transport vlhkosti smerom k vyhrievanému povrchu steny, ktorý na rozdiel od difúzie dokáže transportovať podstatne viac vlhkosť zo steny v kratšom čase.

https://www.teplomet.sk/salavy-ohrev/infracerveny-panel-tih-630/

https://www.teplomet.sk/sklenene-salave-panely/dizajnovy-skleneny-konvektor-tch-2010-e/
Zdroj:  https://www.trotec-blog.com/blog/author/falkenbergma/