Plynové a olejové teplovzdušné ohrievače

Ak chceme pre zabezpečenie tepla či už na ohrev osôb, vykúrenie priestorov či technologický ohrev napr. na sušenie stien stavby použiť plynový teplomet je správne si vybrať taký, ktorý nám nespôsobí zdravotný alebo technologický problém!

 

 

Priamy olejový ohrievač (bez komína)

Olejový teplomet bez komína a infračervený olejový teplomet

(od 20 kW do 100 kW)

Priame olejové teplomety a infračervené olejové teplomety sú ideálne na použitie v dobre vetraných vnútorných priestoroch, kde je všetko vytvorené teplo skutočne dostupné (100% výkon).

Dôležité:
Okrem tepla priame olejové teplomety (bez komína) a infračervené olejové teplomety vypúšťajú spaliny priamo do miestnosti!

Preto nie sú vhodné do uzavretých miestností bez dobrého vetrania (prísunu kyslíka), ak sa v nich nachádzajú ľudia, alebo zvieratá.

Okrem toho pri spaľovaní vytvárajú cca 1,6 kg vodnej pary na liter paliva, a preto nie sú vhodné na vysúšanie stavby. Pri použití priamo vykurovacích teplometov na urýchlenie vysychania budovy by bol najhorším scenárom, že budova bude vlhkejšia ako predtým!

Priame olejové teplomety a infračervené olejové teplomety sa nesmú používať v miestnostiach s nebezpečenstvom požiaru, kde sa skladujú horľavé látky.

 

ventilátor plynového ohrievača

Priamy plynový teplomet

(od 10 kW do 30 kW)

Plynové teplomety sa odporúčajú na použitie v dobre vetraných vnútorných priestoroch a v krytých vonkajších priestoroch, kde je všetko vytvorené teplo skutočne dostupné (100% výkon).

Dôležité:
Plynové teplomety s ventilátorom vypúšťajú okrem tepla aj spaliny priamo do miestnosti.

Sú preto nevhodné do uzavretých miestností bez dobrého vetrania, ak sa v nich nachádzajú ľudia alebo zvieratá.

Pri spaľovaní navyše vzniká na liter paliva približne 1,6 kg vodnej pary. Plynový teplomet preto nie je vhodný na sušenie budov. V najhoršom prípade, ak by sa na vysušenie budovy použili plynové teplomety s ventilátorom, budova by bola vlhkejšia ako predtým! Ak sa dá radšej použite teplomety elektrické pri ktorých uvedený problém nevzniká! 

Aj v miestnostiach, kde hrozí nebezpečenstvo požiaru, napr. B. skladovaním horľavých látok sa nesmú používať plynové ohrievače.

 

Nepriamy ohrievač oleja (s komínom)

Nepriamy olejový ohrievač s komínom

(od 20 kW do 375 kW)

Použitie nepriamych ohrievačov (s komínom) je nevyhnutné na výrobu čistého, suchého tepla bez uvoľňovania splodín horenia alebo vodnej pary do vzduchu v miestnosti.

Pri nepriamych olejových ohrievačoch je ohrievaný vzduch úplne oddelený od spaľovacej komory a môže byť vedený do príslušných miestností buď priamo, alebo hadicami.

Spaliny sú naopak odvádzané von cez komín. Výsledkom je, že účinnosť tepelného výkonu nie je 100%, ako pri teplometoch, ale len okolo 92 až 95%, keďže časť horúceho vzduchu sa stráca so spalinami cez komín.

Nepriame ohrievače sú preto ideálne do miestností, v ktorých sa nachádzajú ľudia alebo zvieratá a je možné len obmedzené vetranie.

 

 

Ölheizgebläse der IDS Serie

 

Ölheizgebläse der IDE-Serie

Najpredávanejšie

Plynovy teplomet TGH31E
€179,90 –22 %
Pôvodne: €179,90  (–22 %)
€139,90
(€116,58 bez DPH)
1 položiek celkom
Plynovy teplomet TGH31E
Novinka
€179,90 –22 %
€116,58 bez DPH
€139,90

Lacné okamžité teplo s tepelným výkonom až 30 kW Plynové ohrievače zo série TGH-E – rozhodne dobré rozhodnutie Tieto robustne vyrobené značkové plynové ohrievače s...

Kód: 2136
1
INDIVIDUÁLNA CENOVÁ PONUKA
2
ODBORNÉ PORADENSTVO
4
ZASTÚPENIE VÝROBCOV